Zamyslete se nad zabezpečením si bazénu. Pro rodiny s malými dětmi a zvířaty je to nutností

Zabezpečte si bazén. Pro rodiny s dětmi a zvířaty je to nutností

Uzavřete si bazén

První variantou je zastřešení bazénu. To kromě zvýšené bezpečnosti pi prodlouží koupací sezónu až o 2 měsíce a udrží vodu příjemně teplou. Uzavřít bazén můžete více způsoby, můžete použít kruhové mobilní zastřešení, krycí plachtu, lamelové zakrytí nebo posuvné zastřešení. U plachet, lamel jde ale pouze o zakrytí bazénu před nečistotami a udržení teploty vody. Bazén ale s nimi nebude bezpečnější, naopak. Při pádu dítěte nebo zvířete na plachtu je nebezpečí dokonce větší, než když spadne do vody. Uvažujte tedy o mobilním nebo posuvnému zastřešení bazénu. Obě varianty jsou finančně náročnější, ale určitě za klidné léto stojí.

Oplocení kolem bazénu?

Máte bazén v rohové části zahrady? Pak není nic jednoduššího, než ho oplotit. Nemusíte používat extra vysoký plot, stačí jen bezpečná výška a hlavně kvalitní uzavírání branky. Pro malé psy také změřte mezeru mezi jednotlivými příčkami plotu. Vybírat můžete z mnoha materiálů, designů i barev, takže není problém sladit plůtek s ostatním vybavením zahrady. Tento způsob zabezpečení není moc vhodný pro bazény uprostřed zahrady, u takových totiž působí dost neesteticky.Pohybová čidla v okolí bazénu

Využít můžete klasická pohybová čidla. Na trhu existují dva základní druhy. První vydává při pohybu světlo a druhé zvuk. Můžete zkombinovat obě nebo využít jen to se zvukovou detekcí. Rozmístěte je v okolí bazénu. Důležité je správné nastavení a pokrytí všech úhlů. Na překročení linie, nastavené čidly, vás upozorní velmi hlasitý zvuk, díky kterému můžete obratem reagovat. Napájet můžete čidla buď bateriemi, klasicky elektrickou energií nebo pomocí solárního napájení. Nezapomeňte ale napájení jednou za čas zkontrolovat, jeho funkčnost je podmínkou pro ochranu vašich dětí a zvířat.

Čidla přímo na vodní hladinu

Novinkou posledních let jsou pak čidla přímo na vodní hladinu. Je to bazénový bezdrátový alarm, který detekuje klid vodní hladiny. Při pádu zvířete nebo dítěte do vody vzniknou vlny, na které alarm reaguje. Velikost vln lze nastavit v zařízení, aby se vám nespínalo při každém větším fouknutí větru, ale zároveň reagovalo na případnou nehodu. Čidlo, které se pohupuje na bazénu nebo je pevně připojené k jeho okraji podle typu alarmu, je vlastně vysílačem, který vyšle signál do přijímače, který je v nejbližší zásuvce, ten pak spustí hlasitou zvukovou signalizaci. Ve všech případech je ale stejně nutná vaše rychlá reakce.