Večer vzorné (bio) matky

Večer vzorné (bio) matky

Jestli se snad ty vytíženější z vás zalekly, že bude následovat „zcela jednoduchý“ návod, jak se věnovat nejméně 12 hodin nepřetržitě svým dětem, lekáte se zbytečně.

Tohle je okénko pro pracující, uhoněné mamky, co během dne na hezkých pár hodin zapomenou, že vůbec nějaké děti mají. Tedy pro většinu pracujících žen J. Můj „vzorný“ večer začíná po 18. hodině, kdy opouštím prostory kanceláře a nasedám do auta a mířím domů.

A teď už to konečně začíná být zajímavé – po cestě nakoupím suroviny na večeři. Nenakupuji v nějakém anonymním supermarketu, kde mne jen tak pro pobavení v minulosti hodně nedávné v podobnou hodinu vyháněla uklízečka (neměla kýbl a hadr, ale seděla na to stroji podobnému minirolbě) se slovy: „nevidíte, že jsem právě vytřela!“ chvíli jsem se tehdy rozhlížela a pátrala po skryté kameře, bohužel, žádná tam nebyla. Na chvíli se mi vybavily vzpomínky na totalitní dětství, a tak jsme pochopila, že lidi jen tak nezměníte. Přemýšlela jsem, co ode mne očekávala, asi abych přišla nakoupit, až podlaha uschne?

Zastávka v našem poctivém obchůdku s poctivými surovinami je naproti tomu pohlazením na duši. Poctivě probereme s personálem několik alternativ dobré večeře (tedy takové, co se dá stihnout asi během hodinky), chvíli si s panem řezníkem děláme chutě povídáním o těch nejskvělejších polívkách od maminek, a tak není divu, že to dnes bude polívková večeře.

Příprava večeře: už během čištění zeleniny je čas navnadit zbytek rodiny na tu dobrůtku, co dnes budou mít tu čest ochutnat. Myslíme i na mazlíky: vše, co může „spást“ naše býložravá zvěř, dávám stranou a chystám jim také poctivou bio večeři.

Dnes je jejich „velký“ den – dcera se rozhodla naše morčata vykoupat, učesat a ostříhat drápky. Takže zatímco zelenina se vaří a papiňáček pomalinku upouští páru, jdu jí pomoct s krocením našeho divokého Googla. V poslední době je z něj opravdu nebezpečný divočák a tak si beru rukavice a jdu se s ním prát do vody s šampónem na hlodavce. Naštěstí prokousl jen vrchní pár mých gumových rukavic a brzy se unavil během koupání, takže stříhání drápků proběhlo v naprostém klidu. I během fénování byl jako beránek. Výsledek stojí za to, naše voňavé sněhobílé kuličky dáváme do provizorní bedny, než bude čistá i ta jejich velká.  No nejsou parádní?

20140519_215443

Večeře dopadla skvěle, vychutnali jsme si ji a začala jsem uvažovat o pořízení zámku na hrnce nebo uzamykatelné spižírny, před některými nebylo kam jídlo schovat!

Syn se mnou stihl u večeře probrat nespravedlnost života: dávají příští sobotu dva veledůležité zápasy ve stejnou dobu! Zatím netuším, jak to vyřeší, ale jak ho znám, poradí si, sledovat záznam je nepřípustné a tak to vypadá, že se vydá cestou 2 v 1, tedy sledovat bude oba na dvou zařízeních? A pak, že chlapi neumí dělat dvě věci najednou! Rozhodně bych je nepodceňovala.

Myslím, že si mohu směle přidělit maximální počet bodů za dnešní večer:

  • Dcera: miluje boršč, učila se vařit a koupala jsem s ní osobně morčata, jsem hvězda!
  • Syn: mluvila jsem s ním o fotbale, dostal teplou večeři, a to se cení!
  • Partner: z práce jsem se vrátila dříve než on, dostal teplou večeři a mluvila jsme s ním o novém modelu chytrého telefonu. Tady to asi nebude úplně to nejvyšší bodové ohodnocení, ale snad je mé skóre v kladných číslech J.
  • Já sama: vaření mě baví, boršč miluju, vykoupané morče nesmrdí jako nemyté a našla jsem a zneškodnila v truhlíku se saláty záškodnického slimáka, co ty saláty požíral místo nás, takže to hodnotím jako relaxační a velmi úspěšný večer!

Držte se a nebojte se toho být perfektní!