Vánoční trendy 2016

Vánoční trendy 2016

Svátky plné radosti a rodinné pohody se každoročně slaví napříč celým světem. Jaké jsou letošní vánoční trendy 2016?

Inspiraci jsme hledali u předních českých floristů. Svou představu o vánočních trendech představili v rámci výstavy Vánoční trendy 2016 na veletrhu FOR DECOR & HOME.

Sluneční dny v rozkvetlých zahradách

Autor: Petr Sikora

vánoční trendy 2016

Kombinace pastelových odstínů je doplněna bílou a stříbrnou barvou, které dodávají klid a harmonii. Trend je jemný, elegantní, hravý a zároveň lehce extravagantní. Jeho výjimečnost podtrhuje jak nevšední barevnost, tak neobvyklé spojení zdobnosti s elegancí kovových prvků.

Design skandinávských zemí

Autor: Michal Hrušecký

vánoční trendy 2016

Akcent udávají přírodní materiály, barevné kompozici dominují elegantně sladěné pastelové barvy červené, zelené a růžové, podtržené čistou bílou a přírodními odstíny. Vyniká zde čistý skandinávský design založený na jednoduchosti a barevné pestrosti.

Inspirace elegancí a přepychem historických dob

Autor: Jan Karnet

vánoční trendy 2016

Půvab glamour odráží svébytnost a lesk konce předminulého století. Kombinace matných a lesklých barev zlaté, stříbrné a černé s doplněním tónů bordó až hnědé vytváří kouzelný dojem, který nás přenáší do jiného, tajemného světa.

Lesní království

Autor: Přemysl Hytych

vánoční trendy 2016

Inspirace samotnou podstatou lesa a pohledy do něj zaměstná pohledy pozorovatele natolik, že jen pohltí svou živou přítomností. Základem je zelená barva a její odstíny společně se zemitými tóny přírodních materiálů.

Zdroj: archiv PVA