Vánoce 2018: Letos zapomeňte na stříbrnou! Trendy jsou už dané! Lidová tvořivost a luxusní elegance bude hrát prim!

Vanocni trendy 2018

K vánočním svátkům u nás už tradičně patří bohatá a zářivá výzdoba, která se každým rokem posouvá do jiných dimenzí a následuje trendy předních designérů z Česka i celého světa. Zatímco v předchozích obdobích kralovala jako dominantní barva stříbrná, pro letošní rok bude mimo módní vlnu. Co ji nahradí?

Vánoce 2018: Stříbrná bude out! Vsaďte na zlatou a zemité tóny!

„Pro Vánoce letošního roku budou stále trendy zlatavé a zemité odstíny, naopak dříve populární stříbrná je na ústupu. Co se týká výzdoby podle současných trendů, stylové Vánoce svým blízkým připraví ti, kteří ji pojmou v duchu lidového umění nebo luxusní elegance,“ říká florista Petr Sikora.

K letošním Vánocům patří i květiny

Ano, i zimní svátky jsou a měly by být spojené s květinovou výzdobou. A ne jinak tomu bude i letos. Jak správně skombinovat jednotlivé barvy a druhy květin,  se můžete přijít podívat na veletrh  FOR DECOR & HOME, který se koná ve dnech 6. až 8. září 2018 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Významní floristé zde připraví přehlídku dekorací, které vás rozhodně inspirují. Chtějí tak ukázat, že právě květiny jsou nedílnou a přirozenou součástí užitého designu a slavnostní atmosféry.

Klidně vsaďte i na nové materiály

„Účelem programu však není jen návštěvníkům zprostředkovat nevšední podívanou, ale rovněž je motivovat k hledání nových produktů, materiálů, technik a barevných kombinací,“ říká ředitelka veletrhu Maria Wohlrabová. 

Další inspirace z veletrhu

Pokud si na veletrh FOR DECOR & HOME zajdete pro inspiraci, najdete mnohem víc. Chybět nebude samozřejmě ani dárkový sortiment a inspirace světovými trendy. Na své si přijdou i milovníci zahradní dekorace a doplňků na terasy a balkony. Načerpat inspiraci můžete také u vystavovatelů zabývajících se bytovým textilem, obrazy, dekorativním osvětlením, floristickými dekoracemi, sklem, keramikou a mnohým dalším. Určitě to bude stát za to!