Vánoce 2017: Trendy ve vánoční výzdobě

fialové vánoční baňky

Už se těšíte na Vánoce provoněné vůní svařeného vína a lineckého cukroví? Už za pár týdnů nastane období adventu a také čas na vánoční výzdobu vašeho obydlí. Inspirujte se vánočními trendy 2017.

Severská jednoduchost

Jistě jste již slyšeli o zařízení bytu v severském stylu, letos v tomto stylu můžete pořídit i vánoční výzdobu a budete mít Vánoce podle trendů 2017. V čem tento styl spočívá? V prostoru, čistotě, kombinaci bílé, šedé a přírodních materiálů. Do toho doplňte jemně pastelové doplňky, polštářky a máte barvy letošních Vánoc na světě. Podle odborníků, kteří letos na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem předváděli trendy, je bílá ve všech materiálech a podobách tou pravou barvou pro vánoční výzdobu. A pokud ji vhodně doplníte pastelovými odstíny dosáhnete jemné výzdoby, která velice vkusně doplní váš interiér.

Rozhodně použijte k doplnění přírodní materiály jako jsou suché větvičky, spletené do věnců nebo vložené do vázy, zelené větve jehličnanů, zvláště jedlové krásně voní a neopadají.Pokud barvy, tak letos fialovou

Aktuální vánoční trendy 2017 pomalu tlačí do pozadí tolik oblíbenou červenou a modrou, která bývá často doplněna o zelenou barvu. Letos je ale v kurzu fialová. Tu doplňte bílou, o které jsme psali již v úvodu. Spojením bílé s fialovou můžete vytvořit velmi efektní výzdobu vánočního stromku i celé domácnosti. Při zdobení stromečku v tomto barevném spojení ale rozhodně zapomeňte na barevné žárovičky, pořiďte osvětlení s led světýlky nejlépe v teplé bílé barvě. Studená bílá by s fialovou nepůsobila dobře. Na adventní věnec použijte bílé či fialové svíčky, doplňte mašlemi v druhé barvě. Ve spojené se zelenou barvou chvojí bude věnec vypadat krásně svátečně.Tradice a klasika

Zapojte do Vánoc 2017 i klasiku a tradice. Tím nemyslíme, že byste měli po staročeském vzoru vázat stromeček za špičku ke stropu, ale zkuste navázat na tradice ve smyslu raději méně, ale pospolu. Nemusíte mít 20 druhů cukroví, největší dárky, nejhezčí výzdobu v ulici. Co takhle být spolu, upéct pár druhů cukroví i s přáteli a u toho si povídat? Zkuste se víc radovat, více si to užít, život i Vánoce by ostatně měli být oslavou rodiny a přátelství.

A my jen můžeme doporučit, abyste si z letošních trendů vybrali to, co souzní s vámi a vaší domácností. U Vánoc je totiž více než kdykoliv jindy důležité, abyste se cítili pohodově a klidně. Je to víc než jakékoliv trendy.