Úklidoví pomocníci, kteří zvládnou jarní úklid za vás

úklid, paní v domácnosti

Po Vánocích přichází další etapa úklidu. Jde o ten jarní. Letos ale nemusí být pro vás nutným zlem. Stačí, když si domů pořídíte ty správné pomocníky.

Máte na výběr

Samozřejmě že to jde vždy postaru. Můžete dokonce využít i receptů našich babiček, ale pokud je vám čas milý a drahocenný, zkuste technické vymoženosti dnešní doby.

Vysavač na okna

Ano, slyšíte dobře. Tenhle malý pomocník za vás udělá veškerou práci na oknech. Pracuje s vodou, má velký rozsah a mytí oken s ním zvládnete za rekordní čas. Je vhodný na klasická i střešní okna, zrcadla, sprchové kouty nebo dlaždice.

Robotický čistič oken

Pokud zrovna nesáhnete po speciálním vysavači na okna, možná vás zaujme robotický čistič oken. Jednoduše se přisaje na skleněnou plochu a zbytek práce necháte na něm. Automatický čistič oken vyčistí okenní tabuli, aniž by poškrábal sklo či poškodil rámy. Jejich údržba je bohužel už na vás, ale to už je maličkost, když budete číst dále. Můžete ho použít i na čištění zrcadel nebo skleněného konferenčního stolku či sklo zimní zahrady. Tito roboti jsou vybaveni senzory proti pádu a také záložní baterií pro případ výpadku elektrického proudu.


Co na rámy

Když už jsme u oken, tak se sluší připomenout, že ne pouze sklo, ale třeba i rámy nebo žaluzie či závěsy si zaslouží stejnou pozornost. Zatímco s praním vám pomůže dnes už průměrná automatická pračka se speciálním parním programem, po kterém nemusíte závěsy žehlit, neboť je skoro suché vyndáte z ní, k čištění rámů můžete zvolit novodobé utěrky. Příkladem je švédská utěrka, která dobře absorbuje nečistoty. Na žaluzie existují rovněž speciální pomůcky, které vám práci usnadní. Stačí se porozhlédnout po internetu a zadat klíčové slovo čistič žaluzií.

Robotický vysavač

Kdo by neznal robotické vysavače. I tady už ale doba významně pokročila. Ty současné umí dokonale zmapovat prostor díky laserové navigaci. Udělají to v reálném čase a díky tomu následně při odstraňování nečistot nevynechají ani centimetr plochy. Umí se napojit na wi-fi, ovládají se i přes telefon, chytré hodinky nebo tablet. Při úklidu tak můžete být klidně na kávě u sousedky.

Parní čističe na koberce a čalounění

Druhů podlahových krytin je celá škála. Co když máte koberce? Pak zkuste na jejich čištění parní čistič. Pokud jej nemáte po ruce, může padnout volba na speciální čistič koberců s použitím individuálních čistících prostředků. Ty na ploše vytvoří bohatou pěnu, která pronikne hluboko do vláken. Nakonec vše dočistíte kvalitním vysavačem. Ten by měl být základním vybavením každé domácnosti, ať už máte podlahu jakoukoli.

Tak co, nebude letošní úklid hračka?