Trendy Vánoc 2017: jaké barvy jsou letos IN?

bílý adventní věnec

I když jsou právě obchody doslova obsypané nejrůznějšími vánočními dekoracemi, co je trendy, musíte vědět sami. Na trhu totiž dostanete nejen klasiku, ale i nejrůznější výstřelky. To ne vždy kopíruje trend Vánoc 2017, který se drží.Barva Vánoc 2017: bílá!

Barvou letošního roku je jednoznačně bílá. Na záda jí dýchá ještě také fialová. Je to vlastně dobrá zpráva, neboť bílá se dá skvěle kombinovat s jakoukoli další barvou. Výběr doplňků proto nebudete mít nějak obtížný. Pokud se ovšem chcete i nadále držet trendů, určitě volte buď pastelové odstíny na ozdobách nebo třeba zelenou. Nejde o klasickou temně zelenou, ale o pistáciovou nebo mátovou. Ty jsou o poznání světlejší.

Fialové Vánoce

Druhou významnou barvou je, jak jsme v úvodu připustili, i fialová. I k té dobře ladí zelené odstíny. Volte opět raději ty světlejší než tmavší. Určitě si takové kombinace všimnete i v obchodech. Nemáte-li dostatek inspirace, určitě se dívejte kolem sebe, do výloh, po nákupním centru…Dekoratéři vždy vymyslí něco, co ladí a voní novotou. Můžete se tedy inspirovat i tam. Mnohdy by vás ani nenapadlo, co všechno a jak se dá k výzdobě využít. Získáte tak přesnou představu, jak to bude vypadat i u vás doma. Návštěva i rodina určitě ocení vaši “vypůjčenou” kreativitu.

Když chcete více barev

Pokud vám dvě barvy nestačí a chcete to mít pestřejší, zvolte k nim třeba ledově modrou. Dokonalý výsledek bude zaručen. Přidáte-li vánoční osvětlení v podobě světelných krápníků, budete překvapeni. In je ovšem volba LED diod s čistě bílým světlem. Pokud další barvy přidávat nechcete, ale bílá a zelená vám přeci jen nestačí, zajděte pro inspiraci do přírody.

Návrat k přírodě

V dekoracích rok 2017 oslavuje také návrat k přírodě. Lidé se opět vrací ke starým dobrým tradicím. A to je dobře. Na ty by se zapomínat rozhodně nemělo. Určitě tedy nešlápnete vedle, pokud při výzdobě budete používat přírodní materiály a vlastnoručně vyrobené ozdoby či dekorativní předměty. Zajděte si do lesa na procházku a posbírejte vše, co se vám líbí. Šišky, větývky, sušené či zmrzlé plody, listy, kůru – cokoli. A to využijte pří výrobě svých dekorací nebo s nimi ozdobte dárky pod stromeček. Uvidíte milou reakci obdarovaných. Vše samozřejmě můžete doplnit pár kousky dekorace, které zakoupíte třeba v květinářství. A překrásná, originální dekorace bude na světě.

Šťastné a veselé!