Stěhování bez zmatků? Pořádně se připravte!

Na stěhování bez zmatků se musíte pořádně připravit!

Chcete zamezit zmatkům, které vznikají při stěhování? Rovnou říkám, nezamezíte všem, ale správnou přípravou dokážete dát stěhování hladký průběh.

Stěhovací služba

Začněte výběrem termínu, samozřejmě vždy po domluvě s vybranou stěhovací službou. Při objednání musíte podat přesné informace, a to nejen odkud kam se bude stěhovat, ale i o objemu stěhovaného. Také neumíte odhadnout, jak velké auto bude třeba na vystěhování vašeho obydlí? Buďte v klidu, to neodhadne skoro nikdo, právě od toho tu jsou odborníci, kteří vám poradí. Chcete si vše stěhovat sami? Určitě ušetříte, ale větší kusy nábytku nebo spoustu krabic doporučujeme stejně nechat přestěhovat stěhovací službou. Nejenom, že na to mají obalový i stěhovací materiál, ale jsou to profíci. Skříň, kterou vy budete stěhovat dlouho a velice se nadřete, a to nejen vahou skříně, ale i při vytáčení chodbou nebo na schodišti, profíci odstěhují raz dva.

Příprava současného doma

Než vůbec dojde na balení všeho, musíte věci probrat. Rozhodnout, co se stěhuje s vámi a co rozdáte, prodáte nebo ponecháte na místě. A nejde jen o nábytek, ale o všechny věci. V ideálním případě je dobré klidně půl roku před stěhováním postupně probírat všechny věci, šuplíky, skříně, komody, poličky, knihovny a třídit. Pořádně a pečlivě. Při třídění nezapomeňte ani komoru nebo sklep. Tato příprava vám ušetří mnoho času při balení i samotném stěhování.Materiál

V rámci přípravy si již dopředu shromažďujte obalový materiál. Bublinková fólie, staré noviny nebo hedvábný papír jsou ideální prostředky při balení křehkých věcí. Nejvíce je využijete na různé dekorační sošky, doplňky a samozřejmě v kuchyni. Krabice už nevyhazujte, naopak, budou se hodit. Pokud jste dali na naše rady a máte objednanou stěhovací službu, nemusíte si dělat starosti s obalováním nábytku. Stěhováci mají speciální fólie, kterými nábytek i sedací soupravu, křesla a další kusy nábytku omotají. Vy si pořiďte dostatek krabic, pytlů, bublinkové fólie a novin. Krabice si můžete kromě sbírání v supermarketech (krabice od banánů jsou skvělé) také vypůjčit. Většina stěhovacích firem tuto službu nabízí a i do několika týdnů krabice po stěhování vykoupí zpět.

Příprava budoucího domova

Pokud máte objekt, do kterého se budete stěhovat, k dispozici jen o pár dnů, týdnů nebo měsíců dříve, neváhejte a rychle udělejte potřebné úpravy, aby pak stěhování proběhlo hladce a měli jste vyřešeno i do budoucna. Připravené a označené místnosti ulehčí práci těm, kdo budou nábytek, krabice a pytle stěhovat i těm, kteří budou vybalovat. Jak nejlépe připravit budoucí domov na zabydlení vám poradíme ve speciálním článku.

Balení domácnosti

Postupujete podle našeho návodu? Fajn, tak v tom případě máte protříděné všechny věci a dostatek obalového materiálu. Teď už stačí jen vše sbalit. Dopředu si ale nechte stranou věci, které budete potřebovat, ať už pracovní nebo osobní. Udělejte si plán, kdy kterou místnost sbalit, a držte se ho. Díky tomu, že máte věci probrané, se vám nestane, že se zaseknete u šuplete se starými fotografiemi a hodinu si je vydržíte prohlížet, nebo že budete přebírat oblečení, jestli ten a ten svetr ještě unosíte. Díky důkladné přípravě máte hotovo rychle.

Stěhování samotné

Na stěhování si nejlépe vyčleňte čtvrtek nebo pátek, ať vám zbude ještě dost dní na vybalení a dozařízení nového domova. Ráno ještě zkontrolujte byt/dům, do kterého se budete stěhovat. A hurá do akce.

Ať se vám dobře bydlí v novém.

Autor: PM