Shiplap: trend, který se u nás zabydluje

shiplap pinterest

Potřebujete skrýt nějaké neduhy na stěnách? Hledáte něco, čím byste zútulnili váš příbytek? Pak můžete sáhnout po Shiplapu. Složitý název v sobě skrývá trend, kterého jste si již možná všimli, a to obložení stěn nebo dokonce nábytku dřevěnými lamelami, příp. palubkami. Jdete do toho?

Každý trend má svůj osobitý název. Ne jinak je tomu i u novodobého obložení stěn. Shiplap zní velmi tajemně a velmi in. Vypadá skvěle a není divu, že si jej designéři velmi oblíbili, o čem svědčí fakt, že tento trend plní webové stránky všech předních světových designérů. Na první pohled se může zdát, že patří spíše k architektuře skandinávských zemí, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe – objevíte ho často nejen v exteriéru jako obložení domů či chalup, ale poměrně běžně se vyskytuje i uvnitř jak na stěnách nebo na nábytku.Zas taková novinka to není, ale je to cool!

Pokud už vám není dvacet, jistě s námi budete souhlasit, že obložené stěny dřevěnými lamelami je možné najít v interiérech takřka odnepaměti. Jejich využití je zcela logické, neboť mají příjemný design. Může se z nich stát jednotící a zajímavý prvek u vás doma. Kromě toho však dřevo disponuje skvělými termo-izolačními vlastnostmi, a tak lamely přispívají k zateplení prostor, ve kterých se nachází.

Kromě klasické úpravy můžete sehnat i voděodolnou variantu. Díky tomu se hodí i do kuchyní nebo koupelen. Jednou z dalších skvělých výhod je pořizovací cena. Žádná velká investice vás nečeká. Což je jistě příjemné zjištění. Dokonce máte-li tvořivého ducha zručné ruce, zvládnete instalaci sami. Stačí jen obrousit, natřít a instalovat.S patinou je to ještě lepší

Žijeme v době, kdy se dá zužitkovat prakticky cokoli. Postačí jen dobrý nápad a dílo hodné obdivu je na světě. A to je i důvod, proč je tento trend tak populární. Dají se při něm velmi účelně zužitkovat stará dřevěná prkna. Designéři si dokonce na ta hodně stará dost potrpí a velmi si jich cení. Ani porušená barevnost nebo nerovnosti a nedokonalosti nejsou rozhodně překážkou pro vytvoření krásného designérského skvostu. Nevadí ani to, když prkna na sebe nijak zvlášť nenavazují.

Hodí se naprosto všude

Doba je taková, že se kombinuje staré s novým, moderní s patynou apod. Dřevo je prvek, který navíc sluší každému interiéru, ať je zařízený v jakémkoli stylu. Kombinovat jej můžete prakticky s jakýmkoli materiálem. K lamelám tak bez obav můžete pořídit sametovou luxusní sedačku stejně jako venkovské květované doplňky či minimalistický nábytek. Jediné, co designéři příliš nedoporučují, je kombinace s plastem. Těm to vedle sebe moc nevyhovuje. Ale to ostatně poznáte sami, až budete pokoj zařizovat.

Tak ať se vám dobře bydlí!

Foto: Pinterest