Prostor kolem nás podle feng shui

Prostor kolem nás podle feng shui

Vytvořte ze svého domova harmonické místo plné pozitivní energie. Jedním z prvních kroků je posouzení místa (domova, kanceláře). Na půdorys aplikujeme schéma Bagua dle následujícího postupu:

  1. Na papír načrtněte síť 3 x 3, tedy celkem s devíti čtverci (pro lepší názornost doporučujeme průsvitný papír stejné velikosti, jako je papír s půdorysem.)
  2. Průsvitný papír položte na půdorys tak, aby spodní řada sítě překrývala zeď se vstupními dveřmi.
  3. Jednotlivé čtverce znázorňují oblasti podle feng shui dle následujícího obrázku:

bagua

Popis jednotlivých oblastí

Bohatství a hojnost

element: dřevo

Místo, kde se odráží náš blahobyt a finance, ale také naše vnitřní bohatství, radost a spokojenost. K zesílení vlivu pomáhá na tomto místě postavit akvárium, pokojová fontánka, bambus, sošku smějícího se Buddhy s bříškem, figurku draka, jelena nebo ryb.

Sláva

element: oheň

Pro podporu této oblasti zde uplatňujte předměty v živých, jasných barvách (oranžová, žlutá, červená, rudá, růžová). Zde se promítá naše sebeúcta, sebevědomí, náš vnější projev a projev okolí k nám. Tuto oblast podpoříte zapálenou svíčkou, duhovým křišťálem či solnou lampou.

Láska

element: země

Tato oblast se týká manželství, partnerství a pracovních vztahů. Podpoříte ji kameny, drahokamy a minerály, červenou růží, solnou lampou nebo zavěšenou dvojitou spirálou.

Zdraví a rodina

element: dřevo

V této oblasti je vhodné použít bambus, květiny, pokojovou fontánku nebo zavěšenou dvojitou spirálu.

Děti a kreativita

element: dřevo

Tato zóna odráží nejenom naše děti ale i naše dětství a citovou oblast a kreativitu. Odtud se rodí všechny naše nápady a myšlenky. Sem je vhodné umístit kvetoucí rostliny, energetické obrázky, sošku hrajících si delfínů,  duhové křišťály nebo zavěsit kovovou zvonkohru.

Duchovno a osobní růst

element: země

Země a symbolizuje stabilitu a jistotu. Zde se zrcadlí naše moudrost: jak získaná, tak vrozená. Umístěte sem obrázek s motivem hory, sošku Buddhy, slona, ptáka nebo jednorožce, lampu ze solného krystalu, kameny, vázu s květinami. Je to ideální místo pro knihovnu.

Kariéra a životní dráha

element: voda

Tato oblast je spojena s vodou, můžeme do ní dát tedy vše, co se vody týká. Misku s vodou, sošku ryby, vázu s květinou, obrázek s vodopádem, fontánku, něco modrého nebo se vzorkem vlnek apod. Tím podpoříme naši kariéru. Oblast by měla být volná, nezacpaná, aby „vodní“ energie mohla proudit dál.

Přátelé a požehnání

element: kov

Tato zóna symbolizuje lidi kolem nás, kteří jsou naší oporou a pomáhají nám. Jsou to i andělé a nadpřirozené bytosti. Sem umístěte například figurky andělíčků, zvonky, stínítko, duhové křišťály nebo zde  zavěste dvojitou spirálu.

Foto: rohan7things.wordpress.com