Postel s nebesy: spaní jako v pohádce. Jak na to?

postel s nebesy

Postel s nebesy patřila snad v každé pohádce do komnaty princezny. Úžasná nadýchaná nebesa už jen při pohledu slibují spánek právě jako v pohádce. V dobách minulých tyto postele patřily právě do zámeckých komnat, nebylo to však jen pouze o designu. Nejenom princezny čerpaly z výhod postele s nebesy. Mezi hlavní výhody patřilo kromě soukromí i teplo, dřívější hrady a zámky nebyly vytápěné na teploty, na jaké jsme zvyklí dnes, a tak nebesa, často vyrobená z pevné, husté tkaniny, velice dobře udržovala teplo, zvláště v zimním období. Postupem času nahradily těžké látky lehčí závěsy, které byly více vzdušné. Nejen praktické, ale i krásné postele s nebesy si může dnes domů pořídit každý.

Postýlka pro malou princeznu

Pro holčičky je obzvlášť krásné mít postýlku s nebesy a není to nic složitého. Na trhu je mnoho výrobců, kteří přímo postele nabízejí včetně konstrukcí na nebesa. Vybrat si můžete postel se sloupky, mezi nimiž je možnost natáhnout lehké závěsy, nebo nebesa visí v čele postele a také je možnost zavěsit je od stropu. Další variantou jsou přenosné baldachýny, které můžete jednoduše připevnit. Kromě jednobarevných můžete pořídit i baldachýn s krásnými dětskými motivy. U dětí ale vždy kontrolujte délku závěsů, aby nehrozilo, že se do nich při spánku zamotají.

Dopřejte si i vy postel s nebesy

Nemusí být vždycky tak nutně romantická, krásnou postel s nebesy si můžete dopřát i v jednoduchém stylu, který vám bude vyhovovat a nebude to načančaná růžová holčičí nádhera. Pokud jde o výběr barvy, tak se doporučuje vybrat takové látky, které budou barevně ladit s ostatními látkami v ložnici, vyjma lůžkovin. Oblíbené jsou pastelové barvy, romantičtí lidé dávají přednost např. květinovým vzorům a látkám s kanýry a volánky. Podle nejnovějších trendů jsou vhodné hlavně barevné látky z jemného materiálu. Postel se tak dostává opět do popředí celé ložnice. K tomu je potřeba vyšší strop a trocha prostoru, na posteli ode zdi ke zdi nebesa nevykouzlíte.

Praktická stránka

Postel s nebesy nebo baldachýnem vám bude kromě pocitu soukromí a romantiky v letních měsících sloužit i jako ochrana před dotěrným hmyzem. Pomohou však i při současném problému, kterému se říká světelný smog. Svítí vám přímo pod okny ložnice pouliční lampa? Pak si nevědomky ničíte zdraví. Pokud totiž máte při spánku vedle sebe světlo, tělo si nevytváří hormon melatonin, říká se mu i hormon mládí či svěžesti. Zajišťuje dokonalou regeneraci těla během spánku. A to je další plus, které vám postel s nebesy přinese.