Pečujte o svou pleť i v zimě

obličej ženy v kapuci z bílé kožešiny

Pár jednoduchých tipů, jak i v zimě udržet svěží pleť a zbavit se rozpraskaných rtů i kůže. Jak na zimní péči o pleť?

S měnícím se ročním obdobím se mění i struktura naší pleti, a tím i požadavky v péči o ni. Slunce i když vysušuje stejně jako mráz působí na naši pokožku přeci jenom jinak, a tak bychom se měli naučit správně o ni pečovat.

Hydratace pleti v zimě

Pleť je důležité hydratovat, ale v zimě nepoužívejte hydratační krémy. Tak zní jedna z nejrozšířenějších fám o péči o pleť v zimním období. A k ní se přidává i zdůvodnění, že hydratační krémy v pleti způsobí zamrznuté vody v kůži a tím i její následné popraskání. Není to pravda, pleť je důležité hydratovat celý rok, jen s příchodem chladna je potřeba používat krémy, kde je hydratace neboli voda skrytá v tuku, používejte proto krémy, které obsahují lipidy, ceramidy nebo oleje. Tyto krémy zadrží vlhkost ve vrchních vrstvách pokožky a udrží tak pleť vláčnou. Ani v zimě nepodceňujte ochranu před sluncem, ostré sluneční paprsky proniknou až z 80 % i přes mraky, takže nejenom na horách používejte krémy s UV ochrannými filtry, nejlépe, když tuto ochranu poskytuje rovnou váš výživný krém.Hydratace i zevnitř

V zimních měsících klesá potřeba tolik pít, kterou pociťujeme silněji v létě. Přesto je nutností dodržovat pitný režim právě i v tomto období. Pokud se vám to nedaří, stáhněte si aplikaci na mobil, která vám připomene, že se máte napít v určitých intervalech. Pro lepší orientaci ve vypitém množství si své pití udělejte třeba do 1,5 l láhve a budete vědět, že minimálně tuto láhev musíte během dne dopít. K tomu přidejte na ráno bylinkový nebo ovocný čaj a alespoň minimální základ pro kvalitní pitný režim máte odměřený.

Péče o rty během zimy

Rty jsou částí obličeje, na kterou se nejvíce zapomíná. Na zimu nestačí obyčejné lesky na rty nebo lehké balzámy, často s příchutí. To vše vaše rty v zimě zbytečně vysuší. Pořiďte si kvalitní balzám s bambuckým máslem nebo ořechovým či kokosovým olejem. Používejte často. Pokud máte již rty popraskané, použijte lehký peeling, rty jím potřete, krouživým pohybem odstraňte a zjemněte kůži, a po smytí peelingového přípravku rty ošetřete pečujícím balzámem.

A nezapomínejte ani na péči o pokožku celého těla, a zvláště o kůži na nohou a rukou. V zimních měsících má sklony k častějšímu vysychání, proto je důležité mazat.

Připadá vám, že i když si nohy nebo ruce mažete, pleť je stále vysušená? Dodržujte pravidlo tří minut, které doporučují dermatologové. V teplé vodě nechte změknout pokožku rukou či nohou, osušte a nejpozději do tří minut namažte výživným krémem. Krém se dostane totiž pod povrchovou vrstvu a velice dobře se vsákne dřív, než se šupinky kůže opět uzavřou.

Stačí si z těchto pár jednoduchých kroků udělat součást denní rutiny. Vaše pleť vám za to poděkuje.