Odpadkový koš jako estetický doplněk

zabudovaný odpadkový koš

Jako každá součást domácnosti i odpadkové koše se v rukách designérů mění na estetické doplňky. Také funkčnost předčí očekávání. Zaměřte se na hygienu, snadné použití a praktičnost.

Odpadky tvoříme každý den, v kuchyni i v pracovně. Větší děti by si měly to, co po nich zbude, také likvidovat samy. Na trhu se objevila spousta zajímavých výrobků, pěkných i praktických a staré plastové odpadkové koše jsou skryty ve skříních kuchyňské linky.

Vysunout, vyklopit, hlavně schovat

Pokud máte v kuchyni dostatek místa za dvířky skříněk, pravděpodobně odpadkový koš budete schovávat právě tam. Aby se vám s nimi lépe manipulovalo, můžete si vybrat výsuvné, otočné nebo vyklápěcí vestavěné koše.


Mnohdy jdou výrobci tak daleko, že se koše automaticky přihlásí o vaše odpadky – automaticky se vysunou, když otevřete dveře, nebo automaticky otevřou víko.

Pokud je koš skrytý za dveřmi nábytku, požadavky na jeho vzhled ustupují požadavkům funkčnosti. Ani na barvě zas tolik nezáleží.

Třídění odpadu? Hračka!

Nové kuchyňské linky už mají v sobě zabudovanou soustavu odpadních nádob, které vám usnadní třídění odpadu. „Koš“ je totiž rozdělen několika přihrádkami tak, abyste mohli papír, plast i sklo separovat od ostatního do samostatných oddělení.


Volně stojící koše

Protože ne každá kuchyň má takovou možnost a hlavně proto, že koše na odpadky jsou zapotřebí i v místnostech mimo kuchyň, občas je potřeba jej postavit do prostoru. Pak musíme volit jeho podobu podle účelu i vzhledu.

Volně stojící koš v kuchyni, ať už z kovu v nerez provedení nebo z plastu, by měl usnadnit hygienickou manipulaci. Nejlepší je proto nožní otvírání – zůstanou vám obě ruce volné a nemusíte se jej dotýkat.


Otvírání bez práce

Na trhu jsou také koše, jejichž otevírání je záležitostí čistě elektronickou. Mají v sobě totiž zabudovaný infračervený senzor. V momentě, kdy ruku s odpadem nebo samotný nepotřebný předmět přiblížíte na deseticentimetrovou vzdálenost od snímače, víko se automaticky otevře a poté i zavře.

Koše na papír v nejrůznějších podobách

Protože do košů určených na papír a jiné „kancelářské zbytky“ nepatří nic tekutého ani hnijícího, může koš nabývat mnoha zajímavých tvarů. Otvory, které mohou působit dekorativně, ničemu nevadí.


Děti si rozhodně vyberou

Také koš do dětského pokoje by měl mít své zvláštnosti. Na trhu je řada zajímavých, barevných a vtipných košů. Nechte děti, aby si je vybraly sami, bude to program a zábava pro celou rodinu. Uvidíte.

Foto: pinterest.com