Moderní bydlení: na co si dát pozor při koupi novostavby

Moderní bydlení: na co si dát pozor při koupi novostavby

komerční sdělení

Koupě novostavby má celou řadu výhod před koupí secondhandové nemovitosti, neznamená to ale, že je vždy bez problémů. Na co si dát pozor při koupi novostavby?

Na co si dát pozor při koupi novostavby: okolí a prostředí

Plány a prezentace nového developerského projektu je jedna věc, skutečnost už ale může být jiná. První vaše kroky by měly směřovat na odbor územního rozvoje a plánování a ujistit se, zda není v plánu v okolí stavět např. vysokorychlostní silnici. Užitečné jsou také informace týkající se plánu celého výstavbového projektu. Snadno se totiž může stát, že díky další výstavbě přijdete o krásný výhled do krajiny. Nabídku novostaveb s kompletními informacemi naleznete např. na BytyProdejPraha.cz

8.2. Park Hloubětín

Technický stav nemovitosti

I přesto že se jedná o novostavbu, je ve vašem zájmu předem důkladně prozkoumat technický stav nemovitosti.

„Naštěstí máme v rodině svatebního inženýra, který s námi vybraný byt několikrát navštívil. Podle nákresů totiž zjistil, že po usazení rohové vany by nebylo možné dveře v koupelně zcela otevřít. Museli jsme tak doslova hlídat maličkosti – na každém centimetru skutečně záleží,“ svěřuje se se svými zkušenostmi s koupí novostavby paní Michaela. „Během první zimy jsme navíc zjistili, že přes spáry v podlaze do jednoho pokoje táhne.“ Závada byla naštěstí vyřešena okamžitou reklamací a záhy byla sjednána náprava. Ne všichni mají ale takové štěstí a takovéto „chyby“ vniklé při realizaci stavby jsou častými příčinami zdlouhavých soudních sporů.

Při výběru nového domova tak nespoléhejte pouze na informace uvedené přímo developerem, ale nechte nemovitost prověřit třetí stranou.

Vybavení nemovitosti

Novostavby jsou většinou předávány se základním vybavením, jako je sanita a kuchyňská linka. Předem se informujte, zda je toto základní vybavení již zahrnuto v kupní ceně nemovitosti a v jaké kvalitě bude zajištěno (konkrétní typ apod.). Pokud vám vybavení nevyhovuje, jednejte s developerem o zajištění jiného co nejdříve.

8.1 Rodinné domy Cholupice

Vzhled nemovitosti

Informujte se o možnostech projektu. Mlčení v tomto případě není zlato, ale může vás stát budoucí pohodlí. Jednou z výhod novostaveb je možnost přímo podílet se na úpravách a v rámci tzv. klientských změn např. stanovit, zda pokoje budou ne/průchozí či bude dispozice s kuchyňským koutem nebo kuchyní oddělenou. Zkrátka: kdo se ptá a zjišťuje, získá domov podle svých představ. Aktuální nabídka novostaveb v Praze nabízí širokou nabídku nového bydlení i pro nejnáročnější klienty.

Kupní smlouvy

Pamatujte, že jednáte se stavebním a ne s realitním odborníkem. Častým nešvarem developerů jsou proto zastaralé smlouvy, které vám mohou koupi či případné odstoupení a reklamace pořádně zkomplikovat. Řešením je kontrola smluv a jejich úprava vašim právníkem.

Na závěr malý tip: počáteční komunikace o mnohém napoví. Pokud vám developer vyjde s (reálnými) požadavky vstříc a dodržuje stanovené termíny, můžete i v budoucnu očekávat slušné a vstřícné jednání.