Loftové byty jsou symbolem luxusního bydlení. Jak poznáme loft?

jak poznat loft

Loft se v posledních letech stal synonymem pro luxusní a moderní bydlení. Loftové byty jsou zkrátka v kurzu. Čím se ale liší od obyčejného standardního bytu a jak poznáme loft?

Krátce z historie

Za loft byly původně označovány byty vzniklé z půdních prostor či ze starých továren. Charakteristické pro ně jsou vysoké stropy a otevřený půdorys bez členitých stěn. Podle těchto typů bytu se začaly stavět i nové, moderní loftové byty, kterým je přímo přizpůsobena celá architektonická stránka budovy.

Jak poznat loftový byt?

Vzpomínáte na velký boom bytů „kk“? Kdy najednou každá stará jednaplusjednička se moderně tvářila jako dvakáká? Stejně tak je hranice mezi klasickým loftem, loftovým bytem a standardním bytem nejasná a za loft se vydávají i klasické byty jen proto, aby navýšily svou hodnotu. Jak poznat ten opravdový loft?

Půdorys loftu

Podívejte se na půdorys. Loft bude mít půdorys čistý bez nosných zdí (otevřený prostor). U loftového bytu může být půdorys podobný standardnímu, ale jednotlivé místnosti budou více otevřené a propojené mezi sebou. Např. kuchyně, jídelna a obývák či koupelna s ložnicí budou tvořit jeden celek.

Loftový byt poznáte i podle stropu

Loft charakterizuje otevřený prostor. S tím souvisí i vysoké stropy. U klasického loftu to bude dáno původními dispozicemi prostoru (např. stará tovární hala), loftový byt, resp. celá budova bude takto přizpůsobena.

Loft plný přirozeného světla

Dalším znakem jsou velká okna. Díky přirozenému zdroji světla mají lofty svou jedinečnou, čistou a vzdušnou atmosféru.

jak poznat loft

 

Zdroj: ehow.com, foto: mundodastribos.com