Letošní Vánoce ovládnou LED ozdoby a chytré telefony! Co dalšího Češi milují?

Vánoce 2018

Vánoce se nezadržitelně blíží, a v obchodech se objevují vánoční ozdoby. Víte, jaké letos pofrčí? A za co utrácíme jako dárky pod stromek ze všeho nejvíc? Tento rok je v kurzu LED vánoční osvětlení a chytré telefony. Hitem ale bude také chytrý dávkovač potravy pro mazlíčky. Odteď je můžete krmit na dálku!

LED osvětlení a nerozbitné ozdoby

Vánoční osvětlení je prvek, který k našim nejoblíbenějším svátkům prostě patří. Poslední roky se začínají kupovat hlavně LED světelné řetězy, které pomalu nahrazují tradiční skleněné žárovičky. Nestojí mnoho a navíc se nemusíme potýkat s případnými problémy, jako když jedna žárovička praskla, což zjistíme až v momentě, kdy stromek zdobíme. Vzhledem k tomu, že se osvětlení věší na strom jako první, budete muset ihned vyrazit pro náhradu. Stejně tak křehké ozdoby nahrazují plastové, které jsou takřka nerozbitné. Každý z nás má ale v krabici nějaký ten skleněný kousek po babičce.

Zlatá s červenou letos vládnou

Vánoční strom je nejvýraznější dekorací vánočních svátků. Bez stromku Vánoce slaví údajně 11% lidí. Ale jsou to ještě Vánoce? Alespoň malý stromeček by se měl objevit všude! V našich krajích potom preferujeme jedli. Radostnou zprávou je, že dáváme pořád přednost živým stromkům před umělými. Pěkně provoněný obývák k Vánocům patří. Stejně tak se většina z nás snaží sladit výzdobu stromku do jedné nebo dvou barev. Často se volí právě červená, a k ní je ideální zlatá. Oblíbené jsou také čokoládové kolekce, které mají v oblibě malí členové rodiny. Není nic kouzelnějšího, než si čokoládovou šišku nebo sněhuláka sundat přímo ze stromu!

Chytré telefony, chytré hodinky, chytré všechno

Každý rok je to stejné. Největší položka, která se drží na špici nakupovaných vánočních dárků, je chytrá elektronika. Telefony, chytré hodinky, ale i kávovary a televize. Novým trendem je i smart dávkovač potravy pro vaše domácí mazlíčky. Že o tom slyšíte poprvé? Stejně, jako si přes mobil nastavíte teplotu kotle, když nejste doma, můžete nyní krmit svoje čtyřnohé členy rodiny i po dobu vaší nepřítomnosti. Jednoduše na dálku vypustíte odměřenou porci granulí, a dokonce můžete vašeho miláčka sledovat, případně na něj mluvit. To jsou věci!

Svetr se sobem jako symbol vánoční pohody

Že je to kýč? Možná, ale k Vánocům patří i úsměv, a ten vyvoláte nějakým tím pleteným kouskem, ve kterém navštívíte v zimních časech své přátelé, nebo v něm rovnou přisednete ke stromku. Mluvíme tady hlavně o ponožkách, a oblíbeném svetru, ze kterého přímo sálá domácí pohodička. S červenými svetry se sobem se roztrhl pytel, takže pokud se chcete sladit s výzdobou na stromku, jeden si taky pořiďte. Sdílejte ho pak svým přátelům, ať vidí, jak si potrpíte na tradice!

zdroj: pixabay