Letní koktejly z vína: ze sektu, rosé, bílého i červeného vína

koktejl

Ty nejlepší koktejly na léto z vína: vychutnejte si sangriu, bowli, Hugo či Pink Chevrolet a užijte si letní odpoledne a příjemné posezení s přáteli. Můžete si k tomu dát sklenku vína a nezbytnou vodu k tomu, ale více se osvěžíte s našimi letními míchanými drinky.

Osvěžující drinky ze sektu

Novinkou pro letošní rok je koktejl Hugo. Do sklenky dejte pár kostek ledu, bezinkový sirup, trochu limetkové šťávy a zalijte sektem. Hugo je lehký letní koktejl, oproti známému Aperolu je lehce nasládlý díky bezinkovému sirupu.

Pro letní bublinkové osvěžení rozmixujte najemno pár jahod a přidejte led tak, ať máte jemnou jahodovou tříšť. Dejte do sektové sklenky do polovinu tuto jahodovou tříšť, přelijte sektem a máte zaručenou letní bombu – Pink Chevrolet.

Lahodné drinky z bílého vína

Na léto si připravte rozmarýnové víno. Budete potřebovat láhev kvalitního lehkého vína a 50 g rozmarýnu. Bylinku naložte do vína a nechte týden macerovat. Poté sceďte do čisté lahve. Sklenka tohoto nápoje denně má díky rozmarýnu povzbuzující účinek.

Z bílého vína také můžete připravit letní bowli. Do mísy nakrájejte meruňky, přidejte maliny nebo jahody, ovoce lehce pomačkejte, aby se z něj uvolnila vůně a chuť. Přidejte lístky máty či meduňky. I bazalka příjemně zavoní v letí koktejlu. Na ovoce stříkněte limetkovou šťávu, zalijte lahví bílého vína a dolijte nápoj sodovkou. V nižších sklenkách zdobte plátky ovoce a nezapomeňte přidat led.

Svěží drinky z růžového vína

I růžové víno si můžete ideálně vychutnat v míchaném drinku. Nejjednodušší ze všech vinných koktejlů je klasický vinný střik. Ten namícháte poměrem vína a perlivé vody. Do růžového vína zkuste ještě přidat nadrobno nakrájené jahody a lístek máty. Celý drink to velmi osvěží a není nic jednoduššího než ho na letní oslavu namíchat celý džbánek.

Vášnivé drinky z červeného vína

U červeného vína zapomeňte na víno s kolou. Zkuste si namíchat zajímavou sangrii, která je plná chutí. Tento známý koktejl pochází ze Španělska a Portugalska.

Na sangrii budete potřebovat:

3-4 lžíce cukru krupice,

1 lžíci šťávy z pomeranče,

1 lžíci šťávy z citronu,

směs citrusů (pomeranče, limetky, citron, pevnější broskve, hroznové víno, nektarinky)

750 ml červeného vína

500 ml sody

2 lžíce vodky

1 lžíci brandyVe džbánu rozmíchejte citrusovou šťávu s cukrem, zalijte vínem, sodou, přidejte brandy a vodku a nakonec ovoce. Pořádně rozmíchejte. Nejlepší je druhý den pěkně odležená a nachlazená.