Kachličky, které mění barvu a cítí váš pohyb

koupelna

Kouzlo? Ani ne! Přesto určitě kachličky, které mění barvu, anebo jsou citlivé na pohyb, aby v každé koupelně nenajdete. Ale pořídit si je, rozhodně není problém!

Obyčejně neobyčejné

Na první pohled vypadají úplně obyčejně. Jednolitá barva – dokonce i černá – nic zvláštního. Ale jakmile na ně pustíte vodu, tak teprve něco uvidíte! Mění barvu jako chameleón. Od černé (či jiné základní barvy) přes celé barevné spektrum v závislosti na teplotě vody! Jakmile uschnou, vrátí se ke svému původnímu odstínu.


Za všechno může speciální barva

Jak je to možné? Jsou pokryty speciální barvou, díky níž se dosahuje tohoto speciálního efektu. Není to ale jen voda, která má vliv na jejich barevnost – jsou to jiné tepelné zdroje, například rozpálené topení v jejich blízkosti. Je jasné, že při sprchování mezi takovými kachličkami budete cítit jak v pohádce. Požitek vám může trochu pokazit pouze jejich vyšší cena. Jeden kus totiž stojí kolem šesti set korun. Ale za ten efekt to stojí nebo ne?


Citlivé na pohyb

Pohyb, anebo změny světla – to vše způsobí, že se změní barevný odstín vašeho elegantního obložení. I když neuvidíte celé spektrum, jako u těch, co mění tóny teplotou, i tak bude efekt zajímavý. A jak je možné tohle?

Kouzlo odrazu světla

Do čistého, pigmentem zabarveného polymeru, jsou totiž vyřezány stovky „světelných kanálků“. Pomocí pohybu, anebo světelné změny způsobí optická vlákna na dlaždici vlnění, ta se začne lesknout, odrážet sousední barvy, které rozptýlí přes celý povrch. Magické kachličky, které jsou kombinací přírodního materiálu s moderní technologií tak opticky vytvářejí barevné efekty, které se vám jistě zalíbí. Lze je použít nejen jako obkladový materiál na stěny, ale také na podlahy.  Dovedete si to představit třeba v kuchyni?