10 tipů, jak snadno změnit vzhled pokoje

rodina se psem

Chtěli byste změnit vzhled svého bytu, ale nemůžete do něj příliš investovat? Tak právě pro vás nabízíme deset tipů, jak snadno a levně změnit vzhled vašeho pokoje!

1. Uspořádejte jinak původní nábytek

Prohlédněte si místnost, kterou chcete změnit a zaměřte se hlavně na větší kusy nábytku. Namalujte si půdorys prázdné místnosti a do něj zakreslete, jak by vypadala, kdybyste nábytek přemístili. Myslete také na optický vzhled místnosti. Například pohovka umístěná diagonálně přes úzký pokoj, jej udělá opticky širší.


2. Vymalujte a nebojte se barev

Než si nábytek přearanžujete, místnost znovu vymalujte. Vyberte barvu, která se vám líbí a bude ladit s původním nábytkem. Nebojte se experimentovat – dnes je běžná i jedna zeď v jiné barvě než ostatní. Podmínkou ale je barevné sladění.

3. Doplňky udělají nový domov

I když se to nezdá, doplňky udělají v místnosti skutečně dost – a nemusíte ani přestavovat nábytek. Zaměřte se na dekorační polštáře, přehoz přes postel, závěsy a uvidíte, jak místnost prokoukne.


4. Nezapomeňte na rostliny

Svěží vánek do pokoje vždy přinesou zelené rostliny. Pokud si na jejich pěstování netroufáte, anebo je nemáte čas zalévat, zvolte umělé.

5. Vyměňte koberec

Pokud máte v místnosti koberec, vyměňte je za nový, ve svěžejším tónu. Nechcete-li tolik investovat, zvolte alespoň malý kobereček, anebo předložku, kterou dáte před postel, pohovku, anebo pod stolek.

6. Obrázky a zrcadla

Obrázky, fotky přírody či květin, anebo vzpomínky z dovolených – to vše můžete využít. Závěsné sklo, do nějž je vložíte, není ani příliš nákladné. Dotvořte místnost věcmi, které máte rádi!


7. Vytvořte vlastní dekorace

Plyšové hračky, sošky a suvenýry – to vše můžete využít. Shromážděte, co máte doma, a zkuste vytvořit vlastní aranže – skupinky, které jdou k sobě a dotvoří design místnosti.

8. Nezapomeňte na světla

Máte v místnosti dost světla? Pokud ne, pořiďte si novou lampu! Ta sama o sobě dekoračním prvkem rozhodně je, takže pokud změníte místo i svého původního osvětlení, odrazí se to na vzhledu celého pokoje.

9. Sezónní kousky přírody

Barevné listí na podzim, barborka, větve jehličí či vánoční růže v zimě, jarní „kočičky“, anebo letní luční květiny – to vše výrazně oživí váš pokoj na první pohled. Nezapomeňte na sezónní doplňky!


10. Odstraňte přebytečné věci

Čím déle někde bydlíte, tím více věcí se vám hromadí. Projděte si byt a zkuste odstranit vše, co nepoužíváte, anebo se vám nelíbí. Pokoj bude působit vzdušněji a nabídne se vám prostor pro nové variace.