Italové velí: Jaké trendy jsou v zahradním nábytku podle světových měřítek?

luxusní terasa s nábytkem

Salon nábytku v Milánu nastínil trendy pro letošní rok. Podtrženo, sečteno, existují pouhé tři proudy, kterými se můžete vydat a které se zároveň nijak významně neliší od tendencí určených pro interiér a bydlení jako takové.

Nosí se lehkost a vzdušnost

Přestože interiéru vládne subtilnost, v exteriéru je to jinak, třebaže se na veletrhu ukázalo i pár velkolepých kousků, které do této kategorie nespadají. Kam se tedy ubírají italští návrháři? Ti velí jít cestou plastu, u kterého vyzdvihují jeho odolnost, snadnou údržbu a snadnou manipulaci. Dalším pomyslným diktátem Italů je kov. A to v nalakované podobě a oblečený do veselých barev i decentních tónů. Nejlepší volbou jsou přitom tenké nohy. Poslední dobou designérů je vše, co připomíná přírodní materiály – proutí, ratan atd. Na vystavených exponátech byla patrná vzdušnost, kterou tvořilo volné vyplétání přírodních materiálů, takže vlastně prosvítají. Důraz je kladen na detaily, které vyniknou např. u opěráků židlí.Co na městské terasy

Linie nábytku, který se dává na městské terasy, stále sílí. Na výstavách, a v Miláně tomu bylo stejně tak, je k vidění toto vybavení jako pomyslná součást bytu, neboť s tímto nábytkem se dá libovolně manipulovat. A jen tím, kam jej postavíte, stanovíte, zda jde o interiérový či exteriérový kousek. Takový nábytek může sloužit tak i tak. Odpovídající je tomu i jeho vzhled. V Itálii byly k vidění kousky, jejichž konstrukce byla povětšinou ze solidního dřeva. Důraz je kladen na vysokou kvalitu použitých textilií a precizní provedení. Městské terasy by se měly nést podle světových tvůrců nábytku právě v tomto duchu.  Patří do nich nejen pohodlná křesla pro sezení, ale také různé pohovky, které vám umožní jen tak se povalovat a lenošit.

Letní pohoštění venku

Přímo u domu, v zahradě, u bazénu – tam všude se objeví pro sezonu nejen letní nábytek, ale opět takové letní bydlení. Může to být místo pro stolování, odpočinek, povídání i lehčí spánek. Ve světě je to dnes už celkem běžný jev. Luxusnější zahrady si mohou dovolit i letní kuchyň. Těm skromnějším bude jistě stačit pergola. Nutností je u ní zatahovací stříška, která příjemně prostor odstíní a pokud se přežene minimální přeháňka, nezažene vás hned domů.

Shrnutí

Výběr toho, čím se můžete v létě obklopit, je velmi široký. Stále můžete pomýšlet na klasická lehátka na trávník i moderní lehátka k bazénu, stejně jako na spletité sestavy polstrovaných pohovek a rafinovaných zástěn. To vše doplněno v ideálním případě jednoduchou lucernou, která dotvoří milou a příjemnou atmosféru. Určitě byste neměli zapomenout i na pár snadno přenosných stolků a stoliček.

Krásné a pohodové léto všem.