Feng shui: domov plný štěstí a pozitivní energie

Feng shui: domov plný štěstí a pozitivní energie

Vytvořte z domova harmonické místo, kam se budete rádi vracet. 7 tipů, jak jednoduše začít s feng shui.

1. Zbavte se zbytečností. Zbavte se všeho, co ve svém domově nemáte rádi. Nepořádku či nechtěných dárků. Možná se vám to zdá jako zbytečné, ale základem feng shui je vytvoření prostoru pro volné proudění energií. Pořádný úklid vám navíc pomůže uvolnit napětí a konečný výsledek dá vašemu domovu pocit novosti a svěžesti. Nikdy tento bod nepřeskakujte, je to nezbytný krok k vytvoření harmonického domova podle energií feng shui!2. Čerstvý vzduch a dostatek světla. Dva základní elementy, které jsou nezbytné pro pozitivní shui energy (zvanou Chi) u vás doma. Jak na to? Často otevírejte okna, pořiďte si rostliny čistící feng shui vzduch nebo jednoduše použijte čističku vzduchu. Čím víc slunečního světla, tím lépe. Umělé osvětlení používejte s celobarevným spektrem.

3. Bagua: prostor kolem nás. Schéma bagua se zaměřuje na pozitivní a negativní energie prostoru kolem nás.

Čtěte: Jak vytvořit schéma bagua?

Výsledný nákres vám prozradí, do jaké míry jsou místa kolem vás provázána s vaším osobním životem. Například podle tradiční feng shui jihovýchodní feng shui místa jsou spojena s prouděním bohatství ve vašem životě.

4. 5 základních elementů. Použití feng shui elementů je nezbytné pro vytvoření rovnováhy a proudění pozitivní energie ve vašem domově. Tak například pokud k sobě chcete přitáhnout bohatství a prosperitu, zakomponujete feng shui prvky ze dřeva a vody v jihovýchodní části domova. Pokud potřebujete zlepšit svůj zdravotní stav, rozmístíte čerstvé dřevěné feng shui prvky, jako třeba rostliny či dřevěný nábytek na východní straně.

5. Spočítejte si své Kua číslo a najděte svůj šťastný směr, abyste co nejlépe dokázali využít proudící pozitivní energii. Přizpůsobte umístění své postele, svého pracovního stolu, místa u jídelního stolu atd. Např. pokud je vaše Kua číslo 1, je pro vás nejlépe být vždy obličejem na jihovýchod, jih, východ nebo sever.

Čtěte: Jak spočítat Kua číslo?

kua cislo

6. Váš osobní element. Pro vytvoření harmonického místa zohledněte váš osobní element, jen ten dokáže plně podpořit vaši osobní energii a vy se budete cítit svěží a plní energie. Např. pokud je vaším osobním elementem oheň, potřebujete ve svém domově feng shui element ohně, např. barvy s tímto elementem související (červená, oranžová, rudá, růžová či žlutá), předměty trojúhelníkového tvaru apod. Aby byla energie harmonická, budete potřebovat silný element dřeva, aby nasytilo oheň. Osobní element zjistíte podle svého Kua číla: 1 = Voda, 2, 5, 8 = Země, 3, a = Dřevo, 4, 6, 7 = Kov, 9 = Oheň.7. Uvědomte si energii vašeho domova a také způsob, jak energie proudí kolem vás. Vytvořte si cit pro vnímání proudící energie, která je hluboce spojena s vaším zdravím. Ve světě plném energie se neustále vše mění a vyvíjí. Buďte moudří a udržujte svůj domov plný štěstí a zdraví.

feng shui obyvaci pokoj

Foto: fuantum.com