DIY: Probuďte doma staré časy a dejte jim novou podobu

z raminek vesak na casopisy2

Patina, dřevo, kov, na kterém vynikají šrámy starých časů – to všechno je dneska v rámci designu v kurzu. Nemusíte hned kupovat drahé kousky. Stačí se porozhlédnout na chatě, u prarodičů nebo v bazaru a ze starého si jednoduše udělat nové.

Svícen z větviček

I na odpolední procházce lesem můžete posbírat kousky přírody a doma si z nich poskládat originální předměty. Co třeba zkrášlit stůl svícnem z klacíků? Potřebovat k tomu budete pouze starou zavařovací sklenici nebo mističku, co už dosloužila, očištěné klacíky, čajovou svíčku a tavnou pistoli. Postup zvládne každý. Kolem nádoby s pomocí tavné pistole nalepte stejně dlouhé klacíky, nechte zaschnout. Pak už jen vložte svíčku a užívejte si světelných efektů, které plamínek mezi klacíky vykouzlí.

svicen z větviček

Žebřík v interiéru

Našli jste na chatě žebřík po babičce? Skvěle se bude hodit do koupelny na dekorativní předměty či na ručníky. Využití najde i jako knihovna v obývacím pokoji nebo doplněk v dílně. Stačí jej obrousit a natřít.

zebrik v interieru_pinterest
Žebřík v interiéru. Zdroj: Pinterest

Komoda ze šuplíků

Máte doma staré šuplíky? Rozhodně nevyhazovat! Spojte je k sobě šrouby a komoda je na světě. V kurzu jsou i zajímavé polepy podle našich babiček. Každý můžete polepit jinou tapetou, některý natřít a skvěle je doplní zajímavá úchytka. Ty seženete v dekorativních potřebách či obchodech.

Vázičky ze starých žárovek

I žárovky najdou doma uplatnění. A čím jsou staršího data, tím lépe. Stačí je rozmontovat, naplnit vodou, a pak do nich umně zvolit živé květiny. Uvidíte, jak vaše návštěva kreativitu ocení.

zarovky a vazy_pinterest
Vázičky ze starých žárovek, zdroj: Pinterest

Stínítko z mapy

Našli jste na půdě staré mapy. Určitě pro ně můžete najít další využití. Hodí se na zajímavé polepy, zarámovat nebo třeba na stínítko vaší oblíbené lampy. V obchodech za takové kousky zaplatíte i tisíce. K výrobě vám postačí tavná pistole nebo lepidlo na papír.

Ramínka na časopisy

Máte rádi originalitu? Vyrobte si dekoraci na stěnu, která navíc splní i další účel. Využijete k tomu pouze stará ramínka na šaty. Čím zajímavější design budou mít, tím lepší. Na stěnu je jednoduše zavěsíte s pomocí hřebíků nebo ozdobných skobiček. Časopisy budou po ruce a zároveň poslouží i jako krásná a neotřelá dekorace třeba do kuchyně či obývacího pokoje.

z raminek vesak na casopisy

Z vyrobeného předmětu má každý radost. A když se přitom zužitkuje i nějaký ten předmět staršího data, bude radost dvojnásobná. Přejeme vám krásné kreativní jaro.