DIY: knoflíkový strom, který zvládnou i děti

Knoflikový strom zvládnou i děti

Nevíte co s prázdnou zdí a nechce se vám věšet plakáty nebo podivné reprodukce z hobbymarketů? Buďte kreativní a udělejte si sami na zeď krásnou dekoraci. Pomoci vám mohou i vaše děti, a tato aktivita je vzhledem k tréninku jemné motoriky vhodná i pro seniory. Báječný tip na deštivé odpoledne pro celou rodinu.

Budete potřebovat:

– vypnuté malířské plátno (koupíte na internetu, malířských potřebách nebo ve specializovaných prodejnách)
– hromadu knoflíků
– akrylové barvy
– štětce
– tavnou pistoli

TIP:

Knoflíky vybírejte podle toho, jaký chcete mít výsledný strom. Vždy vypadá lépe, pokud máte více velikostí knoflíků. A barvy si vyberte podle chuti, můžete mít strom do hnědozelena, bláznivě barevný nebo třeba podle čtvera ročních období.

Postup:

Na připravené plátno si tužkou namalujte strom. Nechte dostatek prostoru okolo větví, aby se vám tam vešla knoflíková koruna, případně si i vyzkoušejte knoflíky poskládat a domalujte větve, kde by vám chyběly nebo naopak strom i větve zmenšete. Knoflíky pak přesuňte ve stejném umístění na pevnou podložku, budou se vám pak lépe lepit.

Barvami vybarvěte kmen stromu, můžete přidat i tenké linky bílou nebo světle hnědou pro zvýraznění kmenu. Podle vašeho barevného konceptu přimalujte i zelené lístky, červená jablíčka nebo drobné kvítky. Můžete také barevně vyladit i podkladovou plochu, inspirovat vás může strom, který znázorňuje čtvero ročních období, kvetoucí sakury nebo dozrávající jabloň. Barvy nechte pořádně zaschnout, délku schnutí odhadněte nebo se řiďte návodem na barvě.

Mezitím si podložku s připraveným knoflíkovým aranžmá nachystejte a nechte zahřát tavnou pistoli. Na jednotlivé knoflíky pak dejte trošku rozehřátého lepidla a umístěte je na obraz. Pozor, při práci s tavnou pistolí buďte opatrní, lepidlo je velice horké.

Výsledné dílo si pověste na zeď a můžete se kochat vaším výtvorem.

Autor: PM