DIY: Adventní kalendář

adventní kalendář

Součástí vánoční výzdoby je i adventní kalendář. A nejenom výzdoby, ale celého předvánočního období a pro děti je to i součástí velkého těšení se na Vánoce, odpočítávají dny, které ještě zbývají do štědrého dne.

Adventní kalendář nemusí být vždy jen okénka plná čokolády z obchodu, zkuste si kreativně vyhrát a vyrobte si vlastní adventní kalendář. Naplnit ho můžete maličkostmi, sladkostmi, nebo i sponkami, kostičkami lega a dalšími malými dárečky, které udělají radost. Když k výrobě přizvete i děti, máte tip na společně strávené listopadové víkendové odpoledne.

Adventní kalendář nemusí být ale určen jen dětem, můžete do něj schovat i zajímavosti pro dospěláky. Třeba minilahvičku kvalitního alkoholu, dobrou čokoládu či pralinky, pěkný film nebo hudbu na flash disku, fantazii se meze nekladou.Krabičky, krabičky, krabičky

Posbírejte nejlépe stejně velké krabičky. Pokud plánujete do adventního kalendáře dávat maličkosti, můžou to být i krabičky od sirek, do těch se bonbon, lego figurka, malé autíčko či náušničky vejdou.

adventní kalendář z krabiček
adventní kalendář z krabiček, zdroj: pinterest.com

Krabičky vždy měřte podle pokladů, které v nich chcete uschovat, abyste po vytvoření celého adventního kalendáře nezjistili, že se vám do nich nic nevejde. Počet je poměrně jasný – 24. Krabičky polepte barevným papírem, nalepte na ně ozdobičky jako vločky, kvítka vystříhaná z barevné lesklé fólie nebo je posypte třpytkami, a hlavně na každou z nich napište číslo od jedné do dvaceti čtyř. Krabičky pak slepte k sobě nebo je nalepte velký kartón.adventní kalendář z papírových sáčků
adventní kalendář z papírových sáčků, zdroj: pinterest.com

Roličky

Stejně jako s krabičkami postupujte i při použití roliček od toaletního papíru. Nalepte je k sobě třeba do tvaru vánočního stromku. Do roliček se vám mohou již vejít větší dárečky, např. autíčko, sponky nebo flash disk s hudbou.

adventní kalendář z roliček toaletního papíru
adventní kalendář z roliček toaletního papíru, zdroj: pinterest.com

Adventní kalendář z látky

Z látky můžete ušít báječný kapsář, každá kapsička může být i jinak velká a naplněný a pověšený na zdi vypadá obzvlášť krásně. Jen bude malé nezbedy lákat více než uzavřené krabičky, musíte tedy ohlídat, že si nerozbalí všechna překvapení v jeden večer a zbude jim něco na celý advent.látkový adventní kalendář
Adventní kalendář z látkových pytlíčků, zdroj: pinterest.com

Z látky také můžete ušít malé pytlíčky, které ozdobíte, ovážete barevnými stužkami a pověsíte jeden vedle druhého na dlouhou šňůrku nebo ve dvou řadách pod sebe. Můžete je také připnout do kolíčků, které pomalujete, ozdobíte a nalepíte třeba do rámu od starého obrazu.

látkový adventní kalendář
látkový adventní kalendář, zdroj: pinterest.com

A pak je již jen naplňte a každý den můžete sledovat radost při objevování skrytých pokladů.