Designové trendy 2018: když chcete držet krok

trendy bydlení 2018

Kdo má rád bydlení a design, jistě sleduje pravidelné trendy. Které z nich nám letos nadiktovali známí světoví designéři? Co by vám nemělo uniknout?

První trendové záležitosti se často objevují s předstihem několika měsíců. Teď je doba slev a nejrůznějších akcí, což je správný čas na to, pořídit si nějaký ten pěkný designový trendový kousek i k vám domů.

Barva roku podle Pantone: svěží zelená

Vše začíná u barev, a tak i my začneme barvou pro tento rok, kterou vyhlašuje pravidelně společnost Pantone. Rok 2018 bude patřit odstínu greenery, tedy svěží zelené barvě. Kopíruje trochu i svěží jarní přírodu, která vyzařuje energii. Bez ohledu na trendy se zelená hodně a ráda zabydluje v našich příbytcích. Objevuje se nejen na zdech pokojů, ale i na bytovém textilu nebo ve formě zútunujících květin, které jsou umístěné samostatně či tvoří zelené plochy v podobě přírodních stěn.

Více kovu

Designéři mívají prognózy, které se nezřídka plní. Aby ne, když v jejich šlépějích jdou i obchodníci, kteří ví, co je právě in a směle nám to naservírují přímo pod nos. A tak se letos dočkáme více kovového nábytku a dekorací v barvách jako je fuchsiová, fialová a tyrkysová.Trendy podle Doneger group

Nejen designéři, ale i významní blogeři, kteří mapují bytové trendy, se shodli na tom, že kovový nábytek je obecně velmi žádaným zbožím. Nejpatrnější je zájem o kovové postele. Co se týče barev, vítězí chladné tóny vody, a to od tyrkysové až po azurovou. A samotný mořský svět se promítá a promítne i do vzorů bytového textilu i dekorací tohoto roku. Trendy budou nejrůznější hvězdice, chobotnice i mořští koníci. Trendy budou i vzory tropických rostlin.

Styly, které jsou na ústupu

A jak to už bývá, nové nahrazuje to staré. Čeho byste se měli vyvarovat nebo zbavit? Dost bylo například vintage a retro kousků, které si s oblibou dáváme do obýváku. Stejně tak na ústupu jsou všemožné trubky a roury nebo surové dřevo. Přestože návrat k přírodě design podporuje, všeho moc škodí.

Industriální prvky ještě nejsou úplně out, ale pokud chcete následovat moderní design, musíte se vydat jinou cestou. Pasé už je dokonce i bílá v kuchyni. Působí sterilně a neosobně, a to se rozhodně v roce 2018 nosit nebude. Nebojte se do kuchyně vnést trochu živějších barev.

Tip redakce

Pokud nechcete každý rok měnit svůj interiér, pořizujte si do něj nadčasové věci a měňte pouze doplňky nebo textilie. Stejně jako si na sedačku můžete pořídit různé přehozy nebo potah, který měníte podle nálady či ročního období. Stejná sedačka pak vypadá pokaždé jinak. Podobně stačí vyměnit závěsy, polštáře, prostěradlo nebo ubrus. Váš domov dostane jinou energii i vzhled. Ostatní může zůstat při starém.

Tak co, jak se vám nové trendy líbí?