Co možná nevíte o medu a skořici

Bydleni nas bavi

Sladký med a voňavá skořice jako lék? Lékaři a vědci z celého světa se shodují a potvrzují blahodárné účinky na různou řadu onemocnění. Přidejte do svého života špetku skořice a oslaďte si medem, vaše tělo pozná rozdíl!

Med není jenom obyčejné sladidlo, obsahuje řadu látek, které jej povyšují na účinný lék na širokou škálu nemocí od posílení imunity, nachlazení, zažívací problémy či nemoci srdce. Pokud je užíván ve správných dávkách jako lék, neublíží ani diabetickým pacientům.

Nemoci srdce

Skořice společně s medem snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje průchod cév a působí tak jako prevence infarktu a srdečním onemocněním. Užívání je jednoduché: každé ráno lžičku medu posypte skořicí. Skořici s medem můžete třeba smíchat a namazat na pečivo místo džemu nebo marmelády ke snídani. Důležité je pravidelné a dlouhodobé užívání.

Jednoduchý „recept“ výrazně snižuje riziko infarktu i v případě, že už jste infarkt prodělali. Pravidelné užívání uleví od zadýchávání a posiluje srdeční tep. Směs medu a skořice navrací cévám a žílám jejich pružnost.

Artritida

Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer, jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Pravidelné užívání může vyléčit dokonce i chronická stádia nemoci. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, 73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí. Zní to jako zázrak? Můžete si to sami ověřit. J

Infekce močového měchýře a močových cest

Při podezření na infekci močového měchýře a močových cest stačí rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.

Bolesti zubů

Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x denně na bolavý zub.

Vysoká hladina cholesterolu

Dvě lžíce medu a tři čajové lžičky skořice smíchejte v 2 dcl horké vody. Tento nápoj dokáže snížit hladinu cholesterolu o 10 % do dvou hodin. Máte-li dlouhodobé potíže s vysokou hladinou cholesterolu, popíjejte sklenici nápoje 3 x denně.

Nachlazení

Pokud trpíte často na nachlazení a záněty dýchacích cest, užívejte 3 x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Posílíte imunitu, uvolníte hlen a pročistíte průdušky.

Potíže se žaludkem

Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Plynatost

Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Posílení imunitního systému

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a vznikem infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

Těžký žaludek

Jedna lžička skořice a dvě lžíce medu před jídlem zabraňují zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Chřipka

Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Dlouhověkost

Kombinace medu a skořice celkově posiluje organizmus a celý kardiovaskulární systém. Užívejte čaj z medu a skořice a můžete se těšit dlouhému věku ve zdraví a tělesné kondici. Recept: Svařte ¾ litru vody, 4 lžíce medu a 1 lžíci skořice. Pijte ¼ šálku 3 x denně. Podle tohoto starého japonského receptu zůstane vaše kůže hebká a čerstvá až do vysokého věku.

Pupínky

Účinnou pastu na pupínky vytvoříte smícháním tří lžic medu a jedné lžičky skořice. Aplikujte na pupínky před spaním a ráno smyjte teplou vodou. Pro odstranění pupínků i se zánětlivými lůžky a znečištění kůže pravidelně opakujte min. 3 týdny.