Chcete šatnu a váš byt ji nemá? Snadná pomoc

šatna za postelí

Toužíte po šatně a ve vašem bytě pro ni není místo? Nemusíte hned bourat příčky nebo se vzdát jednoho pokoje, abyste místo pro šatnu vytvořili. Vyberte si z variant: jednoduše a ještě jednodušeji.

1. Šatna jednoduše

Podle tvaru pokoje posunete postel dopředu nebo na stranu a jednoduchou lehkou příčkou vytvoříte předěl ložnice –  vaše šatna je na světě! Sádrokartonová příčka může vypadat jako původní součást bytu, záleží pouze na vaší fantazii, jaký jí dáte vzhled. Příčku není nutné kotvit do země (konstrukční profily mohou být k podlaze upevněny pouze samolepící páskou, kotvení do stropu a stěn po stranách je dostačující). Zpevnit celou konstrukci můžete pomocí polic v šatně, nábytku, dělicích příček apod.

šatna za postelí

prázdná ložnice s šatnou

Půdorys a foto realizace: SDK příčka v pronajatém bytě, kde nebylo možno umístit ani větší skříně. Díky příčce vznikly 2 praktické šatny, pro každého partnera vlastní. Příčka není kotvena do podlahy,  lze ji tedy odstranit tak, že po ní nezůstanou žádné stopy. Pronajímatel však na odstranění šatny netrval. Nový nájemce vnímal šatnu jako přidanou hodnotu.

2. Ještě jednodušeji

S ještě jednodušším řešením vám pomůže i obyčejný závěs nebo paraván. Za ně pak umístíte věšáky, police nebo skříně.

ložnice s šatnou
Zdroj: ikea