zdraví

Voda ze studny? Pokud ji pijete, raději si ověřte její nezávadnost!

Vodu z vlastních zdrojů používá v České republice zhruba 14 % obyvatel, jak vyplývá ze výzkumu prováděného v roce 2000. A to jsou pouze čísla uváděná pro zdroje vlastní pitné vody. Mnohem více lidí využívá i vlastní studny jako zdroj užitkové vody. Ale jaký je vlastně rozdíl mezi pitnou a užitkovou vodou z vlastní studny?

Avokádo je skryté zelené zdraví! Na co všechno ho využít?

Jistě jste už četli o tom, jak je avokádo zdravé. Ale nemusíte z něj jen dělat saláty nebo vařit. Dejte si ho na obličej, nohy, lokty nebo ruce a pozorujte ty úžasné účinky. Tyto masky na tělo i obličej jsou velice výživné, stejně jako avokádo samo. Samozřejmě si můžete koupit v obchodě masku z obsahem avokáda a dalších přísad, nejjednodušší ale vykouzlíte z vaší lednice.

Jste unavení a bez energie? Zjistěte proč

Jste často unavení, nedostává se vám energie a tyto stavy se neustále opakují? Možná musíte trochu zapátrat, abyste se z tohoto bludného kruhu dostali. A litry kávy nebo koly vaši situaci nevyřeší. Dostatek spánku Pořádně se vyspat je důležité. A nejde jen o délku spánku, také se jedná o jeho kvalitu. Tu můžete ovlivnit různými způsoby. Základem je pořádná matrace. Nechcete-li investovat do matrace, investujte alespoň to tenké přistýlky na

Nakličte si zdraví

Venku konečně krásné sluníčko a vy jste unaveni? Tzv. jarní únava může potkat každého. Kromě sportu a celkově pohybu venku zkuste přidat i klíčky, které vám nalijí energii do žil. Saláty, na chléb, do polévek nebo do masových nebo zeleninových směsí. Také do smoothie nebo pečiva. Tam všude můžete použít naklíčená semínka a výhonky. Nakličte si je doma. Co naklíčit? Příznivci živé stravy říkají, že klíčit můžete snad všechna semínka.

Dobrý spánek

Podmínky, za kterých spíme, jsou velmi důležité. Patří mezi ně zvláště dostatek – nebo spíše absence – světla. V místnostech, kde spíme, bychom měli použít kvalitní zatemňovací závěsy, rolety nebo žaluzie. Člověk je geneticky naprogramován k tomu, aby v noci odpočíval. Proto se mu ve tmě do těla vyplavuje hormon melatonin, který způsobuje, že se mu chce spát. Během spánku se snižuje tělesná teplota i krevní tlak, zpomaluje se dýchání, uvolňuje

Vejce

Také si občas rádi dáte k snídani vejce na hniličku nebo zastřené vejce do kulajdy? Jenže jsou vejce vůbec zdravá? Nové výzkumy tvrdí: rozhodně ano. Přečtete si, kolik si jich můžete dát a jaký vliv mají na vaše zdraví. Co v sobě vlastně skrývají?