zajímavosti

Vysavač

Od 1. září 2017 se na základě rozhodnutí Evropské komise nesmějí prodávat vysavače s příkonem vyšším než 900 W. A spotřebitelé jsou zklamaní, že již nemají možnost zakoupit účinný vysavač. To, že vyšší příkon se rovná vyšší výkon, je však jeden z tradičních omylů, které si veřejnost předává. Výrobci a prodejci sice rádi při prodeji vysavačů poukazují na počet wattů, tedy příkon, avšak ve skutečnosti podle tohoto parametru nepoznáte, který přístroj bude

peníze, úspory

Myslíte si, že do důchodu máte daleko a v určitém věku nad spořením na důchod mávnete rukou. Ale spořit byste měli začít hned, i když to zrovna nejsou investice, nad kterými byste přemýšleli.

anděl se svíčkou

Dušičky, český svátek připomínající stejně jako Halloween duše našich zemřelých. Slaví se vždy 2. listopadu, den po svátku Všech svatých.

vinice

Burčákem je možné označit pouze nápoj vyrobený z hroznů vypěstovaných v České republice. Jak poznat ten pravý burčák který prospívá vašemu zdraví?

dítě s motýlími křídly, podzim

Přelom léta a podzimu nám přináší babí léto – podnebný jev, který označuje déletrvající suché, slunečné, teplé a málo větrné počasí na evropském kontinentu.