bylinky

Červen v zahradě: co všechno ještě stihnete vysadit?

Červen je v zahradě dost atypický měsíc, začíná totiž sklizeň a současně ještě sázíme. Krásné a velice teplé jaro urychlilo sklizeň veškerého ovoce a zeleniny. I přesto je ale práce v zahradě stále dost. Co tedy na zahradě v červnu?

Pařeniště

Pařeniště je výborným pomocníkem každého zahrádkáře, a nejen toho. Může se stát také malou zahrádkou na balkóně nebo posloužit jako částečná náhrada skleníku. Jeho konstrukce není složitá a zvládnete ho vyrobit sami. Pařeniště ocení i majitelé skleníků, a to jednak pro předpěstování sazeniček, a také pro pěstování nižších druhů rostlin, které by ve skleníku zabraly místo těm vyšším. Ale nejen to. V zimě lze v pařeništích uskladnit kořenovou a hlíznatou zeleninu a

Levandule

Levandule lékařská rostla od nepaměti v Evropě ve Středomoří, kam se rozšířila z Persie. Původně sloužila k provonění koupelové vody, ale její terapeutické účinky jsou mnohem širší. A nejen to, v zahrádkách krásně vypadá, v suchých vazbách provoní byt po celou zimu vzpomínkou na slunné dny. Jak na to, aby nám dobře prospívala?

bylinky

Víte, že mnoho květin a běžných rostlin má léčivé či terapeutické účinky nebo že je můžeme přidat do jídla, které nejen ozdobí, ale i ochutí?

jarní detox

Jarní detox aneb jarní přírodní detoxikace organismu je v posledních letech hojně užívaný termín. Ale kdy má takový jarní detox smysl, jak jej provádět a na co si dát pozor?