Zbyly vám příliš velké okurky? Naložte je jako kvašáky!

Léto je ve znamení zpracování úrody ze zahrádky. A k tomu neodmyslitelně patří i okurky a jejich zavaření. K tomu se však hodí jen drobnější, pevné kusy. Co však s těmi většími? I tak je můžete naložit. Udělejte z nich kvašáky, známé také pod názvem rychlokvašky.

Zkuste vaše vlastní domácí prostředky na hubení plevele!

Plevel je veliký škůdce zahrady, škodí nejenom rostlinám, které cíleně pěstujete, ale i trávníku. V drogerii nebo zahradnictví najdete spoustu prostředků, některé univerzální, jiné přímo cílené určitá druh plevele. Jak s ním však zatočit a nepoužít přitom spoustu chemie? Použijte domácí zdroje.

Zabezpečte si bazén. Pro rodiny s dětmi a zvířaty je to nutností

Těšíte se na příjemně strávené léto na zahradě u bazénu? To je v tomto počasí přímo povinností. Pohoda pod slunečníkem, okolo děti nebo vnoučata, případně váš pes. A právě v tom může být problém. Mít neustále oči na stopkách a hlídat děti i zvířata, aby do bazénu nespadly nebo tam neskočili pro hračku, nebo neuklouzly při hře. Proto vám doporučíme, jak se těmto myšlenkám vyhnout, zabezpečit bazén a léto tak trávit bez starostí.

Červen v zahradě: co všechno ještě stihnete vysadit?

Červen je v zahradě dost atypický měsíc, začíná totiž sklizeň a současně ještě sázíme. Krásné a velice teplé jaro urychlilo sklizeň veškerého ovoce a zeleniny. I přesto je ale práce v zahradě stále dost. Co tedy na zahradě v červnu?