podzim

mladá žena u bazénu

Zazimování bazénu by mělo proběhnout v době, kdy se minimální noční teploty vzduchu ještě nedostávají trvale pod bod mrazu a teplota vody je mezi 10 až 15°C.

anděl se svíčkou

Dušičky, český svátek připomínající stejně jako Halloween duše našich zemřelých. Slaví se vždy 2. listopadu, den po svátku Všech svatých.

muškáty

Je na čase balkón, terasu i zahradu připravit na zimu, i záplavu barevných muškátů můžete uschovat a příští rok zase znovu využít. Jak zazimovat muškáty, aby vám v létě zase kvetly?

vinice

Burčákem je možné označit pouze nápoj vyrobený z hroznů vypěstovaných v České republice. Jak poznat ten pravý burčák který prospívá vašemu zdraví?

ořechová salát

Čas podzimní sklizně přímo nabádá uložit si na zimu zásobu ořechů a jablíček a doplnit je medem přímo od včelařů. Co zdravějšího si v tomto období přát, zvláště když si můžeme z těchto surovin vyrobit širokou škálu pokrmů, nebo jimi doplnit další lahůdky. Jablka: klíč ke zdraví Jabloně jsou pravděpodobně nejstaršími ovocnými stromy ve střední Evropě. Začaly se zde pěstovat snad již ve 2. tisíciletí př. n. l. V českých