Beton v interiéru? Trend, který se neomrzí!

beton v interieru

Dnes už neplatí, že co je betonové je špatné a nemoderní. Naopak. Technologie pokročily, a tak už dnes na trhu najdete dokonce i průsvitný beton. Co všechno s tímhle materiálem lze vymyslet?


Kde se vzal?

Beton je umělý kámen, který vzniká smícháním hrubšího a jemnějšího kameniva, vody a přísad. Nejčastěji je to cement. I když si běžný člověk představí jen šedý beton, existuje jich spousta druhů. Ty se od sebe liší podle přidaných přísad anebo podle toho, jak se vyrábí. Pokud hovoříme o betonu jako o designovém prvku v interiéru ve smyslu – zdí, podlah nebo stropů, pak hovoříme o tzv. pohledovém betonu.

Barevný beton

Konec jednotvárné šedé. Na trhu je mnoho barev pohledového betonu. Jde o tzv. betonové stěrky, které je možné, stejně jako omítky, nanášet prakticky na jakýkoliv podklad. K dostání jsou také tzv. pigmentované barevné stěrky. Jejich použitím lze v interiéru vytvářet doslova skvosty. Škála jejich barev je prakticky neomezená. Lze je dokonce leštit nebo zakonzervovat epoxidem.

Průsvitný beton? Dnes už je to možné!

Průkopníci v technologii aplikací betonu došli tak daleko, že existují i betony, které propouští světlo. Materiál tak působí elegantně a odlehčeně. Na českém trhu existují firmy, které se přímo specializují na design betonového nábytku.

Za kusy na zakázku si připlatíte

Je jasné, že cena sériově vyráběných produktů bude nižší než ta, kterou zaplatíte za kus na zakázku. Důvodem je však fakt, že kromě ruční práce musíte zaplatit také navíc za zhotovení formy, do které se beton lije.

Výhody pohledového betonu jako materiálu

Pohledový beton má řadu podstatných výhod. Je prakticky bezúdržbový, má velmi dlouhou životnost a jde o materiál, který s časem může přirozeně stárnout. Kromě toho, že je zahrnut do trendů pro rok 2018, vás může zaujmout i proto, že v dnešní době nabízí již téměř absolutní tvarovou svobodu a díky novým technologiím z něj lze vytvořit i velmi subtilní formy. Současně existuje velký výběr finálních barev, povrchů i textur. Záleží tedy jen a pouze na vašem výběru.