Avokádo je skryté zelené zdraví! Na co všechno ho využít?

Avokádo je skryté zelené zdraví! Na co všechno ho využít?

Avokádo patří mezi tzv. superpotraviny, potraviny, které jsou extrémně zdravé. Má vysoký obsah prospěšných tuků, bílkovin, draslíku, vitamínů A, D, E a B. A všechny tyhle prospěšné látky teď dostaneme na vaši pleť.

Nejjednodušší maska na obličej

Avokádo obsahuje výživné oleje a ty zanechají vaši pleť jemnou a vláčnou. Nejjednodušším způsobem je vzít polovinu avokáda, pečlivě rozmačkat nebo rozmixovat a nanést na očištěnou, suchou pleť. Po 10 – 20 minutách setřete ručníkem namočeným ve vlažné vodě.

Ovesná maska s avokádem pro omlazení

Kromě poloviny avokáda rozmixujte i půl lžíce ovesných vloček. Ty dobře redukují mastnotu v pleti a krouživý pohyb, kterým masku budete aplikovat zbaví pleť odumřelých buněk podobně jako peeling. Po 15 – 20 minutách masku smyjte vlažnou vodou a obličej lehce otřete.Maska s bílým jogurtem

Obyčejný bílý jogurt je úžasným pomocníkem v péči o pleť, jeho složky ji zanechávají hladkou, jogurt také pomáhá hojení drobných ranek a obnovuje ochrannou vrstvu pokožky. Sám o sobě pomáhá jogurt i na spálenou pokožku, můžete ho použít i k vyčištění pleti. Ve spojení s avokádem pak přináší osvěžující bombu pro pleť. I zde postupujte klasicky, půl avokáda rozmixujte a pak přidejte hustý bílý jogurt , promíchejte a nanášejte na pleť. Po cca 15 minutách masku smyjte a pleť otřete.

Pleťová výživa s včelí pomocí

Kromě avokáda přidejte do masky med. Ten má vysoké antibakteriální účinky a kromě bohaté výživy pomůže i v boji proti akné. Nezapomeňte ale používat pouze kvalitní med, žádné náhražky. Medová maska se ale bude trochu hůře smývat, s tím musíte počítat. Nechte ji na pleti 10 minut, to bohatě stačí, aby se uvolnily všechny prospěšné látky.

Tato maska se dá úžasně použít i na ruce. Pak si navlékněte bavlněné rukavice a masku nechte působit klidně půl hodiny. Ruce pak budou krásně hydratované. Navíc můžete vyzkoušet i masku na chodila nebo lokty. Zbaví vás tvrdé odumřelé kůže a vaše nohy budou jen tančit.

Avokádová maska na suchou kůži s citrónem

Pro ty, jenž trpí na suchou a popraskanou kůži na patách, je avokádová maska hotovým požehnáním. Chodidla nejprve namočte na 10 minut do teplé vody, aby kůže změkla a byla schopná přijmout výživu z masky. Ideálně si před maskou odstraňte ztvrdlou kůži, buď ještě před namočením speciálním pilníkem nebo po namočení pemzou, můžete použít i hrubou sůl s kapkou olivového oleje místo peelingu. Následně na nohy naneste rozmačkané avokádo, do kterého přidáte pár kapek citrónu nebo limety, nechte 15 až 25 minut působit. Pro větší efekt můžete chodidla zabalit do igelitové fólie. Výsledkem bude hladší a pružnější kůže, která bude dobře vypadat a hned tak nepopraská. Stejnou masku můžete použít i na suché lokty.

Super výživná maska na vlasy?

Zdravé tuky, vitamíny a bílkoviny napomáhají hydratovat nejen pokožku, ale i suché vlasy. Dokonce stimuluje jejich růst a pomáhá uklidnit kudrnatou a nepoddajnou hřívu. Celé avokádo rozmačkejte, přidejte lžičku olivového oleje, pokud máte vitamín E v kapsli, vymáčkněte její obsah k masce a vše pečlivě promíchejte. Směs naneste na vlhké vlasy od kořínků až ke konečkům a nechte působit 30 minut. Vlasy pak smyjte šamponem a vlažnou vodou.