7 NEJPODIVNĚJŠÍCH DOMŮ, KTERÉ JSTE KDY VIDĚLI

dum na skale

1. Dům na skále, Srbsko

dum na skale

Tento úžasný dům stojí sám na skále uprostřed řeky Bajina Basta v Srbsku. Říká se, že byl postaven skupinkou turistů, která hledala místo pro chvíli odpočinku.

2. Dům ve tvaru boty, USA

dům ve tvaru boty

Dům vznikl v roce 1948 a najedete jej v Hellamu v Pensylvánii. Bota vysoká skoro 8 metrů vznikla jako reklama pro podporu podnikání Mahlona Nathaniela Hainese a jeho obchodů s botami. Po nějakou dobu dům fungoval také jako populární hotel.

3. Obrácený dům, Niagara Falls, Kanada

obrácený dům

Niagara je známá především kvůli unikátním vodopádům. Na jejich kanadské straně ale také najdete další zajímavost – dům naruby. Můžete se do něj i podívat.

4. Letadlový dům, Mississippi, USA

Letadlový dům

Také jste přemýšleli o tom, jaké by to bylo bydlet v letadle? Své o tom ví Joann Ussery, které proměnila Boeing 727 na jedinečné bydlení.

5. Chodicí dům, Dánsko

chodici dum

Máte malou rodinu a už se vám omrzelo bydlení na jednom místě? Dům byl postaven v Dánsku a zvládne takto přenášet až čtyřčlennou rodinu.

6. Kosmická loď, Tennessee, USA

létající talíř

Až pojedete na výlet přes Tennessee, možná narazíte na vesmírnou loď. Nelekejte se, nejedná se o UFO, ale o obytný dům. Navíc vás možná malinko zklame – nelétá.

7. Bublinkový dům, Francie

bublinkový dům

Tento zajímavý dům byl postaven v Cannes ve Francii od návrháře Pierre Cardina v sedmdesátých letech a zná se, že nikdy nevyjde z módy. 28 místností bylo navrženo jako velké bubliny. Zajímavostí je, že na zdech nenajdete žádné obrazy – na kulatých stěnách zkrátka nenašly místo.

Zdroj: therichest.com