4 tipy, jak dobře zabezpečit bazén

Bezpečnostní plachta na bazén

Proč bazén zabezpečit?

Nemyslete pouze na „závistivé sousedy“ nebo nepozvané noční návštěvy. Myslet byste měli i na bezpečí svých dětí a domácích mazlíčků. Ty se totiž na zahradě zpravidla pohybují po celý rok a právě pro ně je nezabezpečený bazén velkým rizikem.

  • Bezpečnostní plachta

První z možností zakrytí (zabezpečení) bazénu se nabízí bezpečnostní plachta. Udrží nejen domácího mazlíčka, ale i malé dítě. Nevýhodou je, že bezpečnostní plachtu musíte stále natahovat a skládat. To vás může po čase přestat bavit. Pokud budete chtít nechat děti hrát si v okolí bazénu bez dozoru, budete muset plachtu natahovat i v průběhu dne.

  • Lamely

Můžete zvolit i finančně náročnější řešení, kterým je zakrytí pomocí lamel. Ty se rozprostřou po povrchu bazénu a také splňují základní bezpečnostní funkci. Stejně jako bezpečnostní plachta unesou dokonce i dospělého, kdyby na ně stoupl. Vyrábí se dokonce i typy s elektrickým pohonem, které můžete ovládat na dálku. U této volby však dbejte na kvalitní uzamčení, se kterým nemohou děti samy manipulovat. Ideální jsou odolné mechanismy typu x box.

  • Zastřešení bazénu

Nejbezpečnější a nejkomfortnější je bazén zastřešit. Zastřešení podle potřeby zatáhnete nebo shrnete podobně jako lamely. I kdybyste na něj spadli, unese vás. Navíc je ale můžete i zamknout, a tak se k bazénu děti bez dozoru nedostanou. Zastřešení navíc funguje jako skleník – propouští sluneční paprsky a vodu tak udržuje teplejší až o 6 °C. Pod zastřešením se tak často můžete koupat třeba od dubna do října.

  • Nezapomeňte na kvalitní visací zámek

Jestliže máte na zahradě bazén chráněný zavíracím zastřešením s dveřmi, je dobré jej vybavit kvalitním visacím zámkem. Nehrozí pak, že by se dětem nebo komukoli podařilo do bazénu vniknout. Myslete na to, že tento zámek musí být určený pro venkovní použití. Musí odolat povětrnostním vlivům a nezasekávat se. Ideální jsou k tomu například zámky bez volných částí. Naopak pružinkové systémy, které jsou nejčastějším řešením, vhodné nejsou.