3 jednoduchá pravidla, jak zmírnit novoroční kocovinu

3 jednoduchá pravidla, jak zmírnit novoroční kocovinu

Sucho v ústech, nevolnost, úporná bolest hlavy. Novoroční kocovina jako následek bujarých silvestrovských oslav. Jak se připravit, aby následky byly minimální?

Než začnete s přípitky na oslavu roku, připravte své tělo na zvýšený příjem alkoholu. Pořádně se najezte, ideální jsou tučnější jídla, a zvyšte příjem (nealkoholických) tekutin. Nikdy nepijte alkohol nalačno.

1. Plánujte

Vytvořte si jednoduchý plán, kolik alkoholu za večer vypijete. Možná to zní jako prvoplánová utopie, ale pokud si stanovíte, že každou hodinu vypijete maximálně deci vína, budete vědět, jak dlouho vám sklenička má vydržet a budete pít pomaleji.

2. Dostatečně hydratujte

Alkohol dehydratuje tělo a následky se projeví druhý den tupou bolestí hlavy. Po každém alko drinku si dejte nějaké nealko, ideálně čistou či minerální vodu.

alkohol silvestr

3. Nemíchejte!

Už předem se rozmyslete, co budete celý večer pít a striktně se vyhýbejte kombinacím různých druhů alkoholu. Pokud už musíte střídat, přecházejte od nápojů s nižším obsahem alkoholu výše. Nikdy ne obráceně. Mnohdy je to právě sklenka sektu, která zkrátka na tvrdý alkohol nesedne.

TIP na závěr

Kouření současně s alkoholem zvyšuje míru dehydratace a je mnohdy také důvodem žaludečních nevolností a sucha v ústech.

Čtěte také: Jak zvládnout silvestrovské oslavy bez bolení hlavy?